środa, 1 kwietnia 2015

Faktoring warto czy nie pomoc w biznesie

faktoring
Faktoring  jest w Polsce mało popularny choć coraz bardziej zwiększa ilość jego zwolenników.W dzisiejszych czasach często prowadząc firmę za pieniędzmi z wystawionych faktur musimy czekac30 dni nawet 60 a w niektórych przypadkach nawet 120dni.Faktoring to usługa która w takich sytuacjach utrzymać nam płynność finansowa również może stanowić bardzo dobra alternatywę dla kredytów firmowych.
 
 
Co to jest faktoring??
 
Faktoring- jest to nowoczesna usługa finansowa polegająca na odsprzedaży roszczeń nie przedawnionych wynikających bezpośrednio z naszej działalności jak faktury za usługi czy towary. Polega to na odsprzedaży faktur za nasze usługi i towary firmie faktoringowej która tym samym przejmuje  na siebie ryzyko, związane ze ściąganiem należności. Cena faktury jest pomniejszana o prowizje dla firmy faktoringowej. Faktoring może być też w formie finansowania naszego przedsiębiorstwa przez faktora w ramach podpisanej umowy i wysokości wynikających z należności za faktury.
 
Co daje nam faktoring??
Faktoring daje nam takie możliwości jak :

  • Należność za faktury nawet w 1 dzień
  • Ograniczone ryzyko niewypłacalności kontrahenta
  • Płynność finansową
  • Zmniejszenie zobowiązania podatkowego
 
Faktoring jako alternatywa do kredytu firmowego
 
Wiele firm przez długie terminy płatności za usługi i towary jest zmuszona do podjęcia kredytu na zaspokojenie kosztów bieżących jak i na nowe koszty związane z nowymi przedsięwzięciami czy usługami. Wtedy to właśnie usługa faktoringu może skutecznie zastąpić nam konieczność kredytu a przede wszystkim zobowiązania kredytowego i kosztów z tym związanych a zarazem zapewnia nam płynność finansową.

Faktoring  wtedy staje się zamiennikiem kredytu i mimo że tez ponosimy koszty ( prowizja firmy faktoringowej) zachowujemy płynność finansową , unikamy zobowiązania kredytowego które może nas obciążać na długi okres czasu jak i możemy zyskać na zmniejszeniu zobowiązania podatkowego.
 
Faktoring może być skuteczna pomocą w biznesie a tym samym przyjacielem i pomocna dłonią. A dzięki prężności finansowej możemy jeszcze skuteczniej zwiększyć swoja atrakcyjność jako firma na rynku jak i być bardziej konkurencyjni.Warto spojrzeć na ta usługę w szerokim wachlarzu zastosowań i potencjalnych korzyści jakie może nam oferty faktoringu zaoferować.

Przykłady ofert faktoringu

faktoring oferta
Faktoring broker- to jeden z najciekawszych a zarazem najbardziej pełny przykład firmy oferujący faktoring.Możemy w tej firmie liczyć na profesjonalizm i rzetelność oraz na pomoc . Firma oferuje faktoring z regresem , bez regresu, na działalność bieżąca czy  faktoring eksportowy, również oferuje faktoring instytucjom samorządom.
Faktoring broker - strona firmy


faktoring
Faktoring w idea money to druga oferta godna uwagi na polskim rynku.Firma oferuje faktoring nawet do 80% faktury, niskie limity finansowania od 10 000 oraz pełna opieke doswiadczonego brokera jak i równiez faktoring w innych walutach.
Idea money - strona firmy

1 komentarz:

  1. Interesujący wpis. Wymieniła Pani wszystkie zalety usług faktoringowych. Warto także wspomnieć, że istnieje kilka rodzajów faktoringu: faktoring pełny, który przewiduje przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahenta przez firmę faktoringową, faktoring niepełny czy odwrotny.

    OdpowiedzUsuń