piątek, 17 marca 2017

Pożyczki pozbankowe juz nie bez BIk

Pożyczki pozbankowe a bik
Pożyczki pozabankowe kojarzyły się zawsze z brakiem weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej od niedawna kojarzonej tylko z bankami bo tez tylko instytucje bankowe miały dostęp do tej bazy informacji o klientach. Nie jest jednak to już takie oczywiste a bardziej już nieaktualne. Bik również udziela informacji o nas pożyczkodawcom nie będącymi instytucjami bankowymi dla osób które chciały by zaprzeczyć tej informacji zapraszam do lektury oferty dla firm https://www.bik.pl/korporacje-finanse/firmy-pozyczkowe

Jak firmy pożyczkowe mogą mnie sprawdzić w BIK 

Bardzo prosty sposób a bardziej naturalnie   praktykowany to uzyskanie zgody od klienta , potencjalnego pozyczkobiorcy. Trzeba zaznaczyć że nikt nie może bez naszej zgody uzyskać raportu o naszej historii kredytowej w BIK nawet banki ale jest to podstawowym wymogiem kiedy staramy się o kredyt a też tez o pożyczkę. Takowa zgodę otrzymuje pożyczkodawca po przez potwierdzenie przez nas zgody na weryfikacje baz danych lub nawet oczywista zgodę sami akceptujemy i często są to podstawowe warunki aplikowania o pożyczkę.
Mało tego my sami możemy tez wystąpić o raport o swojej historii kredytowej i to za darmo dla pierwszego raportu Sprawdź swój Bik za darmo>>

To czym się różnią pożyczki pozabankowe z kredytami w bankach??

Nadal pożyczki pozabankowe to o wiele prostszy do uzyskania ale niestety droższy produkt finansowy. Ale pożyczkodawcy by sami zbankrutowali gdyby pożyczali osoba tylko i wyłącznie ze zdolnością kredytowa umożliwiającą podjecie tańszego kredytu w banku.
W odróżnieniu do banków pożyczkodawcy uwzględniają :
  • Opóźnienia w spłatach kredytu- w banku wystarczy nawet spóźnienie 1 dniowe by skutecznie zepsuć sobie raport punktowy w BIK a co za tym idzie utrudnić uzyskanie kredytu. Dla firmy pożyczkowej bardziej istotne będzie czy wogule spłacamy swoje zobowiazania ale tez jezeli mamy długo terminowe opóźnienia możemy uzyskac przez to negatywną decyzje.
  • Bez zaświadczeń - nadal pożyczka bez ząswiadczeń to raczej domena firm pozbankowych w baku zdarzaja sie promocje ale jak sie im blizej przyjrzec bez idealnej historii kredytowej mało osób dostaje kredyt bez zaswiadczenia. 
  • Rekomendacja T ilość zobowiązań jednak nie jest dla pożyczek pozabankowych aż taka ważna jak dla banku a wiec generalnie ograniczenia zadłużenia nie istnieją jednak nie można liczyć iż jeżeli nasze dochody są niskie a raty kredytów wysokie możemy liczyć na wysokie kwoty w parabankach.
  • Zatrudnienie dochody - mimo ze banki coraz bardziej dostosowują się do sytuacji na rynku jednak osoby zatrudnione na umowy zlecenie i o dzieło maja mniejsze możliwości uzyskania wyszego kredytu a nawet niszych kwot dla pożyczek pozabankowych nie ma to znaczenia liczy sie realnie ze osiagamy dochody by spłacić swoje zobowiazanie.
  • I inne - dużo czynników które powodują odmowę w bankach w pożyczkach są mniej ważne.Miedzy innymi tez brak historii kredytowej .

Dlaczego pożyczkodawcy sprawdzają BIK

Ponieważ ograniczają możliwość błędnej inwestycji , dla firmy pożyczkowej jesteśmy inwestycja jako pozyczkobiorcy i starają się tym samym ryzyko. Dla firm taki raport nie jest bezpłatny wiec tez są dla firmy pewnymi kosztami.
Firma zaleczy na stwierdzeniu czy dany pożyczkobiorca będzie wstanie spłacić swoje zobowiązanie , również pewna praktyka jest nie odrzucenie wniosku o pożyczkę z powodu historii w Bik a ograniczenie kwoty pożyczki lub poproszenie klienta o dodatkowy dokument potwierdzający nasz dochód.

Wiele firm po prostu tak zabezpiecza swoja inwestycje w nas ale tez pamiętajmy ze BIK to tez dobra Historia która skutecznie może poprawić nasz obraz i umożliwić łatwe uzyskanie pożyczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz